Kari Amirian – koncert

Posted in Script_Fiesta / Posted By: Script Fiesta
16
Maj2012


Kari Amirian to artystka, która swoim głosem i naturalnością spowodowała, że polski pop zyskał świeżość i nową jakość. Kari Amirian zadebiutowała w grudniu zeszłego roku płytą Daddy Says I’m Special, która zabiera odbiorcę w podróż w głąb skandynawskich krain, okraszonych ciepłym, wywołującym przyjemne dreszcze głosem Kari. Zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków muzycznych, album spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem, plasując się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w historii polskiego serwisu iTunes oraz został okrzyknięty mianem jednego z najciekawszych debiutów 2011 roku.


Koncerty artystki mają niepowtarzalną atmosferę, której magiczne brzmienie podkreślają znajdujące się na scenie instrumenty takie jak wiolonczela, kontrabas, glockenspiel, Qchord, perkusjonalia, gitara akustyczna i elektryczna, fortepian, brzmiące zarówno akustycznie jak i modulowane przez nowoczesne efekty elektroniczne. Towarzyszący Kari Amirian zespół tworzą utalentowani muzycy: Robert Amirian (gitary, teksty), Krzysztof Łocho­wicz (gitary), Jan Stokłosa (wiolonczela), Kuba Szydło (perkusja), Wojtek Traczyk (kontrabas, gitara basowa), Sandra Kopijkowska (harfa), Bueno Bros. (live electronics).

 

Kari Amirian akompaniuje sobie na fortepianie, jest także autorką wszystkich aranżacji i kierownikiem swojego zespołu, co pozwala utrzymać spójność brzmieniową wersji koncertowych z tymi, które możemy usłyszeć na płycie.

 

Słuchając Kari nie unikniemy skojarzeń z singersongwriterkami takiej światowej klasy jak Feist, Cat Power, Laura Marling czy St. Vincent, bo – podobnie jak one – Kari ma w sobie moc, która sprawia, że wystarczy jeden utwór, a twoje ciało nieruchomieje w zachwycie.

 

To jeden z tych koncertów, które na długo zapadają w pamięć i powodują, że chce się więcej i więcej.

 
Warszawska Szkoła Filmowa
25 maja 2012, godz. 21:00
wstęp wolny