NIEKOŃCZĄCE SIĘ HISTORIE – KONKURS na koncepcję serialu telewizyjnego

Posted in Script_Fiesta / Posted By: Script Fiesta
24
Paź2018

Marzycie o tym, żeby stworzyć koncepcję takiego serialu telewizyjnego, która podbije polski (a może i międzynarodowy) rynek? To świetnie, bo nam marzy się wyprodukowanie pilota takiego serialu!

Spełnijmy te marzenia wspólnie!

fot. “Stranger Things” reż. Ross Duffer, Matt Duffer

Konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego jest podzielony na dwa etapy – kwalifikacyjny i finałowy.

Pierwszy etap jest całkowicie anonimowy i polega na:

  • opisaniu założeń koncepcji serialu (3 zdania)
  • opisaniu bohaterów (500 znaków ze spacjami)
  • opisaniu zarysu odcinka pilotowego oraz zarysu pierwszego sezonu (po 1800 znaków ze spacjami)
  • stworzeniu trzech scen dialogowych.

Projekty wybrane do drugiego etapu zostaną ogłoszone publicznie, a autorzy przystąpią do rozpisywania szczegółów swoich koncepcji oraz pisania scenariuszy pilotowych odcinków seriali. Drugi etap ma charakter jawny.

Nagrodą Główną w konkursie jest honorarium w wysokości 20.000 złotych oraz perspektywa realizacji projektu (podpisanie umowy zakupu projektu przez Organizatora). Nagrodę funduje Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA.

Aby przystąpić do konkursu należy przygotować koncepcję serialu telewizyjnego według opracowanego przez organizatorów szablonu oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Ważne jest, by dokładnie zastosować się do podanych w dokumentach ograniczeń na temat ilości znaków przypadających na określone pola.

Koncepcję serialu telewizyjnego sporządzoną na przygotowanym przez Organizatorów szablonie wraz z dokładnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 lutego 2019 roku, godz. 15:00 na adres:

Warszawska Szkoła Filmowa, ul. Generała Zajączka 7, 01-518 Warszawa

z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS 2019”

lub dostarczyć osobiście do biura festiwalu (mieszczącego się w pawilonie obok wejścia do budynku Warszawskiej Szkoły Filmowej przy ulicy Gen. Zajączka 7)

Decyduje czas DOTARCIA pracy do biura festiwalu. Prace, które dotrą do biura po godzinie 15:00, 1 lutego 2019, nie będą zakwalifikowane do konkursu.

JURY ogłosimy niebawem!

 

Dane projektu – koncepcja serialu

Formularz konkursowy – koncepcja serialu

Regulamin