Pitch Fiesta 2017 – producenci

Posted in Pitch Fiesta / Posted By: Script Fiesta
19
Mar2017

 

Poniżej znajduje się lista producentów, którzy zgłosili chęć udziału w tegorocznej Pitch Fieście.

 

Paisa Films

Jarosław Grzymała – producent wykonawczy

Paisa Films jest studiem filmowym założonym w 2005 roku przez reżysera Macieja Ślesickiego. Studio realizuje produkcje filmowe i telewizyjne od developmentu przez okres przygotowawczy, produkcję i postprodukcję.

Misją firmy jest inwestowanie w utalentowanych młodych twórców, którzy chcą produkować filmy na wysokim poziomie technicznym i artystycznym. W ramach programu Czas na młodych realizowanego wspólnie z fundacją Laterna Magica

POSZUKUJĘ: scenariusze o potencjale międzynarodowej koprodukcji, współczesny serial, fabularna nowela filmowa.


AKSON STUDIO

Jan Kwieciński – producent

 

Założone w 1992 roku Akson Studio jest jednym z czołowych domów produkcyjnych w Polsce. Przez ponad dwadzieścia lat współpracowaliśmy z takimi wyjątkowymi twórcami jak między innymi Andrzej Wajda, Roman Polański, Jan Komasa, Jerzy Skolimowski. Poza wieloma reklamami, dokumentami, programami rozrywkowymi oraz spektaklami teatru telewizji, wyprodukowaliśmy ponad 40 seriali TV oraz 35 filmów fabularnych, wśród których znajduje się nominowany do Oskara Katyń oraz nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie Tatarak. Akson Studio stworzyło również dwie z największych polskich produkcji ostatnich lat – wielokrotnie nagradzany Wałęsa. Człowiek z Nadziei oraz głośne Miasto 44.

POSZUKUJĘ: niezależnie od gatunku poszukuję spojrzenia na świat od strony, z której jeszcze na niego nie patrzyłem, oryginalnych i odważnych tekstów, głębokiej znajomości tego co dzieje się w filmie i serialu na świecie.


Bow and Axe Entertainment Sp. z o.o.

Marek Nowowiejski – prezes

Bow and Axe Entertainment Sp. z o.o. (Bow & Axe Entertainment Sp. z o.o.) – to firma założona przez producenta Marka Nowowiejskiego w 1990 roku. W 1992 roku (jeszcze pod nazwą MN Film Productions) studio wyprodukowało pierwszy polski film niezależny „Wszystko co najważniejsze”. Ta ekranizacja autobiograficznej opowieści Oli Watowej wyreżyserowana przez Roberta Glińskiego zdobyła na 17. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Złote Lwy, nagrodę dziennikarzy, nagrodę za zdjęcia oraz dźwięk.

Od tamtej pory firma Marka Nowowiejskiego produkuje filmy pełnometrażowe, dokumentalne (ponad 60 obrazów), animowane i komercyjne. W Bow and Axe Entertainment stworzono m.in. dokumenty “Biznesmen i kloszard” (reż. Krzysztof Wierzbicki), “Kieślowski i jego Amator” (reż. Krzysztof Wierzbicki), “Śmierć Zygielbojma” (real. Dżamila Ankiewicz), “Świat wg Piotra D.” (reż. Jolanta Dylewska) czy reportaż historyczny “Patrz, Litwa…” (reż. Vita Żelakeviciute-Drygas). A wśród jej produkcji fabularnych znajdują się wspomniane już “Wszystko co najważniejsze” (reż. Robert Gliński), “Haker” (reż. Janusz Zaorski) czy “Jasne błękitne okna” (reż. Bogusław Linda).

Bow and Axe Entertainment zajmuje się też produkcją filmów reklamowych, programów telewizyjnych oraz świadczy usługi producenckie.

POSZUKUJĘ: film fabularny


Dogoda Media

Marcin Ksobiech – producent

Dogoda Media została założona z myślą o poszukiwaniu tematów filmowych, rozwijania ich w formie scenariuszowej, a następnie tworzenia na ich podstawie filmów, które mają coś do powiedzenia. Funkcjonujemy w ramach małego zespołu producenckiego, który zadebiutował w 2016r. filmem „Żyć Nie Umierać”. Wywodzimy się z produkcyjnych grup zdjęciowych filmów fabularnych, w których przepracowaliśmy sporo czasu.

POSZUKUJĘ: Szukamy pomysłów filmowych, które jednocześnie stąpając twardo po ziemi puszczają wodze filmowej fantazji.


Flota Filmowa

Wiola Łabędź – producent

 

Flota Filmowa to firma producencka założona w 2005 r., zajmująca się kompleksową obsługą w zakresie produkcji audiowizualnej. Produkuje spoty reklamowe, filmy korporacyjne, filmy promocyjne, programy telewizyjne, filmy dokumentalne, teledyski, sesje zdjęciowe. Specjalizuje się w produkcji spotów reklamowych do telewizji, kina oraz Internetu, świadcząc usługi na każdym etapie produkcji filmowej, od przygotowania scenariusza, poszukiwania lokacji i organizacji castingu po przygotowanie plików emisyjnych.

Firma posiada doświadczenie w organizacji planów zagranicznych, również poza Unią Europejską. Wśród klientów do tej pory znaleźli się między innymi: mBank, Media Expert, Microsoft, Angelini, Uniqa, Sony, Deutche Bank, Telekomunikacja Polska, Ferrero, Deloitte.

POSZUKUJĘ: Fabularnie poszukujemy zajmujących, ambitnych historii, jednocześnie atrakcyjnych dla szerokiej grupy widzów; zarówno gotowych scenariuszy, jak i draftów do developmentu.

Telewizyjnie poszukujemy scenariuszy programów telewizyjnych, oryginalnych pomysłów, nie przeformatowań z telewizji zagranicznych.

 


FURIA FILM

Karolina Galuba i Małgorzata Małysa – producentki

 

FURIA FILM jest firmą produkującą filmy fabularne i dokumentalne. Została założona przez Karolinę Galubę i Małgorzatę Małysa – producentki filmowe i telewizyjne oraz doświadczone kierowniczki produkcji.

Skupiamy się na pracy z młodymi talentami, nad nowymi formami i odważnymi pomysłami.

POSZUKUJĘ: fabularne pełnometrażowe, dokumentalne (każdy metraż).

 


HARINE FILMS sp. z o.o.

Iza Igel – producent i prezes zarządu

 

Harine Films to firma założona w 2016r przez Izabelę Igel, producenta filmu „Płynące wieżowce”,  Tomasza Wasilewskiego, „Basen” Krzysztofa Pawłowskiego,  „Dzikie Róże” Anny Jadowskiej i Człowieka z magicznym pudełkiem Bodo Koxa (w postprodukcji). Harine Films to firma, która skupia się na produkcji filmów autorskich polskich reżyserów, ze szczególnym naciskiem na debiuty i drugie filmy, a także na międzynarodowych koprodukcjach mniejszościowych. Harine filme jest koproducentem rumuńsko-polskiego filmu Pies w reż. Florina Serbana oraz filmu Człowiek z magicznym pudełkiem w reż. Bodo Koxa.

POSZUKUJĘ: filmy fabularne, pełnometrażowe, chętnie debiuty i drugie filmy reżyserów.


Hungry Crocodiles

Marcin Zarębski – członek zarządu

Niezależny Producent Filmowy.

POSZUKUJĘ:

Dobre scenariusze, pełen metraż, fabuła, aktualne współczesne tematy, komedia, sensacja, kryminał, biografia.

 


ITI Neovision S.A.

Małgorzata Jurczak – kierownik sekcji serialowej i filmowej
Marta Klin – producent
Alicja Gancarz – manager programowy

ITI Neovision S.A. (Canal+ Polska),

Płatny kanał telewizyjny premium, producent i koproducent seriali typu premium, filmów fabularnych i animowanych.

POSZUKUJĘ: seriale premium, 8-10 odc x 52′

 


Koskino

Natalia Grzegorzek – producentka/właścicielka

 

Koskino to ja. Natalia Grzegorzek. Rocznik 1984 r., z wykształcenia antropolożka, absolwentka kursu DOK Pro w Szkole Wajdy. W filmach szukam inteligencji i poczucia humoru.  Pełnometrażowym fabularnym debiutem producenckim Koskino jest film “KAMPER” w reż. Łukasza Grzegorzka (światowa premiera na festiwalu w Karlowych Warach, udział w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni, nagrodzony Discovery Award na festiwalu Raindance w Londynie).  Aktualnie pracuję nad produkcją drugiego pełnometrażowego filmu fabularnego w reżyserii Łukasza Grzegorzka o roboczym tytule „Trener Kornet”.

POSZUKUJĘ: Przede wszystkim interesują mnie pełnometrażowe filmy fabularne (kino środka – przystępne dla widza, z myślą i humorem w tle). Ponadto jestem otwarta na projekty dokumentalne i animacje, również w krótszych formatach.


Kultura PR

Monika Chróścicka-Wnętrzak i Aleksandra Michalska – producentki

Zajmujemy się poszukiwaniem finansowania na projekty filmowe, produkcją i product placement.  Mamy znaczące doświadczenie w poszukiwaniu środków pozainstytucjonalnych.
Obecnie rozwijamy projekty fabularnie i programy telewizyjne.

.

POSZUKUJĘ: Poszukujemy filmów fabularnych pełnometrażowych, dokumentalnych – każdy metraż i programów telewizyjnych.


Last Moment Production

Alejandra Leszczyńska – producent

Spółka Last Moment Production istnieje od ponad trzech lat i została założona przez Sashę Harariergo doświadczonego producenta z Hollywood (np. „The Doors” Olivera Stona oraz “Street Fighter”) oraz Marka Orłowskiego, twórcę giełdowych spółek Nepentes, Airway Medix czy Adiuvo. W ostatnich latach udało się stworzyć międzynarodowy ekosystem i nawiązać współpracę z międzynarodowymi scenarzystami oraz producentami. Firma od samego początku angażuje się w międzynarodowe projekty filmowe i telewizyjne takie jak “The Space Beetween Us” reż. Peter Chelsom czy “Parnassus” – serial historyczny rozwijany wspólnie ze Studiem Pinewood w Londynie. Obecnie w developmencie znajduje się kilka projektów fabularnych oraz film dokumentalny Łukasza Konopy “Selfie with God”.

.

POSZUKUJĘ: fabuła (pełen metraż, serial), dokument (pełen metraż, serial)

 


Mazowiecki Fundusz Filmowy

Michał Kosmala – Starszy Specjalista ds. Funduszy Filmowych

Mazowiecki Fundusz Filmowy jest jednym z regionalnych funduszy filmowych, które działają w Polsce i Europie.
Jest on istotnym uzupełnieniem programu krajowego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, oraz regionalnej polityki
wspierania i promowania kultury filmowej i sektora audiowizualnego.

www.mff.mazovia.pl

 

POSZUKUJĘ:

Fabuła, Dokument, Animacja, Pełny metraż.

.


MTL Maxfilm

Tadeusz Lampka – Prezes Zarządu, Producent

MTL Maxfilm to jeden z największych polskich niezleżnych producentów filmowych. Ma na swoim koncie przede wszystkim seriale telewizyjne, w tym przeboje z wielomilionową widownią “Złotopolscy”, “M jak Miłość” czy “Kryminalni”. W sektorze seriali i filmów telewizyjnych firma działa od 1992 roku współpracując z Telewizją Polską, TVN oraz z telewizją niemiecką ARD (serial “Słoneczna włócznia”).

Na przełomie wieków MTL Maxfilm rozpoczął działalność w sektorze produkcji filmów fabularnych. W jego katalogu są m.in. komedia “Zróbmy sobie wnuka” oraz kinowe hity “Nigdy w życiu!”, “Tylko mnie kochaj” i “Dlaczego nie!”. Przy czym warto zaznaczyć, że od sukcesu “Nigdy w życiu!” (1,6 mln widzów) w 2004 roku rozpoczął się złoty okres rodzimego kina rozrywkowego.

MTL Maxfilm był producentem wykonawczym seriali: “Aby do świtu” (1992), “Tajemnica Sagali” (1996), “Sposób na Alcybiadesa” (1997), “Gwiezdny pirat” (1998) oraz serii “Złotopolscy” (1997 – 2004), “M jak Miłość” (2000 – 2008), “Kryminalni” (2004 – 2008). Jego produkcje kinowe to m.in. “Panna z mokrą głową” (1994), “Spona” (1998), “Zakochani” (2000), “Nigdy w życiu!” (2004), “Tylko mnie kochaj” (2006), “Dlaczego nie!” (2007), “Nie kłam, kochanie” (2008).

POSZUKUJĘ: Seriale skierowane do szerokiej publiczności, filmy fabularne.


Propeller Film

Pola Łangowska – producent wykonawczy / kierownik produkcji

 

Produkcja filmowa, reklamowa, tv

POSZUKUJĘ: Dokument pełen metraż, fabuła pełen metraż.

 


Python Studioss sp. z o.o.

Ewa Pytka – prezes zarządu
Anna Chylarecka – asystent członka zarządu

 

Firma produkująca filmy fabularne i dokumentalne oraz programy telewizyjne, założona przez reżyserkę, scenarzystkę, producentkę i wykładowczynię m.in. WSF Ewę Pytkę oraz prawniczkę i ekonomistkę Agnieszkę Szcześniak-Ziętek w 2006 r. Firma wyprodukowała m.in. fabułę kinową “Milczenie jest złotem” oraz dokumenty “Przełamując ciszę. Prawa kobiet w Europie Środkowo-Wschodniej” czy “Bez przemilczeń”.

POSZUKUJĘ: Poszukuję autorskich, oryginalnych scenariuszy (nie adaptacji, chyba że autor scenariusza jest jednocześnie autorem książki), scenariuszy seriali, filmów dokumentalnych oraz widowisk telewizyjnych.

 


Scorpio Studio

Magdalena Dorobińska – koordynator ds. developmentu

SCORPIO STUDIO to niezależna firma producencka.

W swoim dorobku gromadzi zarówno filmy dokumentalne jak i fabularne, stawiając przede wszystkim na kino gatunkowe.

Filmografia:

2016 – #WSZYSTKOGRA
2015 – REJS 1989
2014 – JACK STRONG
2012 – SĘP
2011 – PRAWDZIWY KONIEC ZIMNEJ WOJNY
2009 – BALCEROWICZ. GRA O WSZYSTKO
2007 – EXTRANJERA

POSZUKUJĘ: Poszukujemy projektów filmów fabularnych o potencjale międzynarodowym.


SCENA KULTURALNA oraz DIGITAL EMOTIONS

Monika Chrzanowska – project manager
Firmy produkują i wystawiają spektakle teatralne i show eventowe dla dzieci.

POSZUKUJĘ: Poszukujemy scenarzystów gotowych podjąć wyzwanie pisania na potrzeby teatru dla dzieci. Tworzymy interaktywne spektakle teatralne oraz show eventowe z użyciem wirtualnych marionetek. Zbieramy kontakty w sprawie przyszłych projektów. Zapraszamy.


SHIPsBOY

Marta Ambrosiewicz – development manager

SHIPsBOY to młoda, dynamicznie wkraczająca na rynek producencki firma, promująca młode pokolenie polskich filmowców. Powstała z determinacji i pasji ludzi, dla których kino jest sposobem wyrażania bezkompromisowej wizji świata. Kreacja w naszym wydaniu służy opisywaniu rzeczywistości przez stawianie pytań. Naszym celem jest przygotowywać ważne i odważne projekty.

Firmę założyli Dawid Janicki, Joanna Szymańska i Jędrzej Bączyk – producenci i reżyser, którzy postanowili połączyć swoje siły. Wcześniej Dawid Janicki współtworzył firmę producencką Vostok8, Joanna Szymańska była przez kilka lat szefem produkcji w Wajda School i Wajda Studio. Działem literackim kieruje Jędrzej Bączyk reżyser i scenarzysta. Drogę, którą obrali na obecnym etapie działalność charakteryzuje idea 3 x M czyli dla Młodych, o Młodych, przez Młodych

POSZUKUJĘ: idea: “o młodych, dla młodych, przez młodych”. szukamy przede wszystkim projektów pełnometrażowych fabuł i seriali (ale nie wykluczamy dokumentów). interesuje nas nie tylko kino autorskie, ale też gatunkowe: thrillery, komedie, sf.


Silver Frame

Stanisław Zaborowski – producent

Silver Frame to niezależny dom produkcyjny, specjalizujący się w produkcji filmów dokumentalnych i fabularnych, o potencjale międzynarodowym.

www.silver-frame.com

POSZUKUJĘ: film fabularny o potencjale międzynarodowym (komedia, kryminał, thriller, film obyczajowy) serial (komedia, kryminał, thriller, film obyczajowy), serial z przeznaczeniem do internetu/mobile (10-20 min odcinek).


Studio Filmowe Zebra

Wojciech Danowski – zastępca dyrektora

Studio Filmowe Zebra – niezależna firma producencka działająca od 1988 roku. Założycielem i dyrektorem Studia jest Juliusz Machulski, reżyser, scenarzysta i producent. Studio wyprodukowało 36 filmów fabularnych i 4 seriale telewizyjne. Większość produkcji Studia cieszyła się wysoką oglądalnością (“Kiler”, ”Kilerów 2-dwóch”, „Sztuka kochania”, „Porno”, „Dzień Świra”, „Psy”). Najpopularniejsza polska komedia w reż. Juliusza Machulskiego “Kiler” zgromadziła w kinach ponad 2 miliony widzów, a prawa do remaku filmu zostały kupione przez Walt Disney Company.

Studio Filmowe Zebra świadczy także usługi produkcyjne i bierze udział w koprodukcjach krajowych i zagranicznych (“Happy End” czy “Bracia Witmanowie”).

Wśród najważniejszych filmów fabularnych Zebry są: wielokrotnie nagradzany “Mój Nikifor” i “Dług”, “Dzień Świra”, “Kroll”, “Plac Zbawiciela” oraz “Vinci”, “Kiler”, “Szwadron”, “Nic śmiesznego”, “Deja Vu”, “Mów mi Rockefeller”. Seriale to: “Czwarta władza”, “Matki żony i kochanki”, “Więzy krwi” i “Kuchnia polska”.

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1113989

POSZUKUJĘ: filmy fabularne długometrażowe, seriale.


Takfilm

Kuba Kosma – producent

Takfilm to firma producencka założona przez Kubę Kosmę i Dariusza Gajewskiego. Pierwszym wyprodukowanym filmem jest Obce Niebo. Film został nagrodzony na Off Camera oraz wybrany przez Europejską Akademię Filmową. Kuba Kosma jest też producentem filmów: Performer w reż. Łukasza Rondudy i Macieja Sobieszczańskiego oraz Serce Miłości w reż. Łukasza Rondudy.

POSZUKUJĘ: Filmy fabularne pełnometrażowe.


Telemark

Maciej Kubicki, Anna Kępińska – producenci / członkowie zarządu

TELEMARK prowadzi duet doświadczonych producentów: Anna Kępińska i Maciej Kubicki. Zajmują się developmentem i produkcją filmów dokumentalnych oraz seriali telewizyjnych, które rozwijają na podstawie pomysłów oryginalnych bądź adaptują według autorskich konceptów. Zależy im, by ich produkcje dotykały istotnych współczesnych tematów w atrakcyjnej filmowej formie. Interesują ich historie z silnymi bohaterami i innowacyjne sposoby opowiadania.

TELEMARK zawsze koncentrował się na rozwijaniu projektów z twórcami o wyrazistym języku filmowym, którym daje dużą wolność artystyczną, ale również wsparcie na każdym etapie produkcji. Ma na swoim koncie współpracę z Agnieszką Holland, Wojtkiem Smarzowskim, Markiem Lechkim, Leszkiem Dawidem, Bartkiem Konopką, Agnieszką Glińską, Anną Kazejak, Kasią Adamik czy Jackiem Borcuchem.

Firma, jako pierwsza na polskim rynku, produkowała seriale fabularne dla HBO: najpierw trzy sezony BEZ TAJEMNIC, następnie dwa sezony PAKTU. TELEMARK stoi również za takimi produkcjami serialowymi jak  LONDYŃCZYCY (dla TVP1) i dokumentalne TEEN MOM POLAND (dla MTV).

Anna Kępińska i Maciej Kubicki zajmują się również produkcją filmów dokumentalnych. Filmy wyprodukowane przez TELEMARK triumfowały na Krakowskim Festiwalu Filmowym („Uwikłani” Lidii Dudy w 2012 roku) i na Festiwalu Debiutów w Koszalinie („Mów do mnie” Marty Prus w 2015 roku). Obecnie przygotowują dwa pełnometrażowe dokumenty – „Over the Limit” Marty Prus i „Wiatr” Michała Bielawskiego – oba w koprodukcji międzynarodowej. Premiery filmów przewidziane są na jesień 2017 roku. TELEMARK rozwija z reżyserami i scenarzystami również kilka projektów pełnometrażowych filmów fabularnych, dzięki czemu są kreatywnie zaangażowani na każdym etapie pracy nad filmem.

POSZUKUJĘ: seriale, filmy fabularne, filmy dokumentalne


Telewizja TVN

Tomasz Cichoń – producent

Produkcja telewizyjna – seriale, filmy kinowe.

 

POSZUKUJĘ: seriale telewizyjne dla szerokiej publiczności (13 x 42 minuty), kino gatunkowe.


TFP sp. z o.o.

Aleksandra Kułakowska – producent kreatywny / szef developmentu

TFP zajmuje się produkcją audiowizualną od 2004 roku, produkuje reklamy, programy telewizyjne, serie animowane i filmy fabularne. Debiutem fabularnym TFP jest film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, będący adaptacją książki Marcina Szczygielskiego (wszedł do kin 4 listopada 2016 roku).

POSZUKUJĘ: Poszukujemy przede wszystkim scenariuszy o potencjale rozrywkowym i komercyjnym – komedii, komedio-dramatów, komedii romantycznych, biografii, historii opartych na prawdziwych wydarzeniach oraz pełnometrażowych animacji.


Tito Productions Katarzyna Fukacz

Katarzyna Fukacz – producent

Producent i wykonawca projektów, audiowizualnych, teatralnych oraz

performatywnych i eventowych.

Spółka założona przez Damiana Słoninę producenta od 15 lat związanego z  branżą muzyczną  i Katarzynę Fukacz  – producenta wykonawczego filmów ,,Katyń”, ,,Tatrak”, ,,Wałesa – człowiek nadziei”, w reż. Andzeja Wajdy, oraz min.,,Bez Wstydu” reż. Filip Marczewski, ,,Wenecja” reż.Jan Jakub  Kolski , ,,Miasto 44”- reż. Jan Komasa (produkcje zrealizowane w ramach współpracy ze studiem AKSON). Producent spektakli teatralnych wystawianych w Polsce i za granicą ,,Boeing, Boeing”, ,,I love you”, ,,Historie miłosne’’, ,,Wielki apetyt”, ,,Imię” oraz produkcji scenicznych z wykorzystaniem efektów specjalnych – ,,Polita „ w reż. Janusza Józefowicza oraz seriali telewizyjnych realizowanych dla TVN, POLSAT, TVP, Canal Plus. Od 2015 roku współpracowała z Platige Image jako producent i producent wykonawczy w ramach projektów aktorskich z dużą ilością VFX, animacji, koprodukcji międzynarodowych min.  filmów  w reż. Nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego – Legendy Polskie, oraz teledysków wykonywanych w ramach projektu (produkcja realizowana dla Allegro). Producent developmentu koprodukcji polsko portugalskiej – ,,Fatima”, scenariusz – Philip LaZebnik (Pocahontas, Prince of Egipt).

POSZUKUJĘ: serial, dramat, komedia.


Vision House

Łukasz Bluszcz – Wspólnik, Producent

Vision House jest domem produkcyjnym działającym w obrębie filmu, telewizji, radia i nowych mediów. Firma została stworzona w 2006 roku przez Krzysztofa Dzięciołowskiego i Justynę Rutkowską – dziennikarzy i producentów z wieloletnim doświadczeniem.

Vision House realizuje produkcje dokumentalne, serie telewizyjne, programy newsowe, stale współpracuje z działami newsowymi i dokumentalnymi największych światowych telewizji. Na polskim rynku jest głównym odbiorcą zleceń od biur BBC w Londynie i Brukseli, a także m.in. europejskich biur japońskiej telewizji publicznej NHK czy katarskiej Al Jazeera English.

POSZUKUJĘ: Serie dokumentalne. One-off dokumentalne.


WJTeam/LIKAON Sp. z o.o.

Justyna Rucińska –  Producent

Producent filmów animowanych: “Ostatni przystanek: księżyc” (2017) reż. Birute Sodeikaite, “Kosmos” (2016) reż. Daria Kopiec, “Locus” (2016) reż. Anita Kwiatkowska-Naqvi, “Czarnoksiężnik z krainy U.S.” reż. Balbina Bruszewska, “Doradcy króla Hydropsa” (2016) reż. Nataia Brożyńska, “Trzej królowie” (2014) reż. Anna Błaszczyk. Producent lalek oraz scenografii do filmów animowanych oraz aktorskich, teledysków, projektów komercyjnych. Członkostwo w stowarzyszeniach branżowych: Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych,

Stowarzyszeniu Filmowców Polskich (Sekcja Filmu Animowanego , Koło Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Koło Młodych, Koło Producentów), Stowarzyszeniu Producentów Polskiej Animacji (założyciele, członkowie Zarządu oraz Rady Nadzorczej).

POSZUKUJĘ: Serie dokumentalne. One-off dokumentalne.


Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Dominika Strojek i Katarzyna Drapała – specjalista w Dziale Produkcji Filmowej

 

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji filmowych w Polsce. Obecnie WFDiF jest wiodącym producentem polskich filmów fabularnych i dokumentalnych. Swoje filmy kręcą tutaj reżyserzy wszystkich pokoleń: Wojciech Smarzowski („Róża”), Janusz Majewski („Mała matura 1947”, „Excentrycy”), Filip Bajon („Panie Dulskie”), Jan Kidawa-Błoński („W ukryciu”, „Różyczka”), Krzysztof Łukaszewicz („Żywie Biełaruś”, „Lincz”, „Karbala”), Ryszard Bugajski („Generał Nil”). Od wielu lat WFDiF szczególną troską otacza młodych reżyserów, podejmując się produkcji  debiutów  (m.in. Katarzyny Rosłaniec – „Galerianki”, Agnieszki Smoczyńskiej – „Córki dancingu”, Bodo Koxa – „Dziewczyna z szafy”, Michała Otłowskiego – „Jeziorak”). Od początku lat 90-tych Wytwórnia jako koproducent wsparła dziesiątki produkcji filmowych, także debiutanckich, z których liczne odniosły znaczące sukcesy frekwencyjne i artystyczne.

POSZUKUJĘ: scenariuszy seriali animowanych, filmów animowanych dla dzieci i młodzieży


ZK Studio

Małgorzata Prociak – producent

 

ZK STUDIO powstało w 2005 roku. Produkujemy filmy adresowane do widza nie tylko w Polsce, ale i za granicą, współpracując z producentami i stacjami telewizyjnymi na całym świecie. Specjalizujemy się we współczesnych utworach dokumentalnych i fabularnych o charakterze społecznym z elementami humoru i prowokacji intelektualnej.

Jesteśmy członkiem EDN (European Documentary Network) od 2006. Ostatnie produkcje: Walka z szatanem, Kop głębiej, I Bóg stworzył seks…, UWOdziciele, Niejedzenie, Good Morning, Lenin!

POSZUKUJĘ: filmy dokumentalne.