Pitch Fiesta

/ Posted By: Script Fiesta
22
Sty2017

Pitch Fiesta – co to jest?

Pitch Fiesta to efektywna platforma nawiązania kontaktów dla producentów i scenarzystów. Organizowana jest w tym roku po raz piąty w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Partnerem wydarzenia jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Celem Pitch Fiesty jest stworzenie dla producentów i twórców sposobności do nawiązania nowych kontaktów zawodowych oraz zainspirowanie twórców do działań odpowiadających na konkretne potrzeby producentów.

W dniu 8 kwietnia 2017 r. planujemy następujące sesje:

DYPLOMY 2017: godz. 11:00 – 11:40

SESJA PIERWSZA: godz. 12.00 – 13.30

SESJA DRUGA: godz. 14.00 – 15.30

Jeśli planujesz udział w tym wydarzeniu, przygotuj się dobrze do spotkania. Wskazówki znajdziesz w katalogu Script Fiesty.

W poniedziałek, 3 kwietnia, przeprowadzimy także warsztaty przygotowujące do pitchingu.

Przebieg sesji

Najprostszym sposobem wyjaśnienia zasad Pitch Fiesty jest porównanie jej do serii szybkich randek.

Celem dla uczestniczących w sesji twórców jest uzyskanie zainteresowania od producenta, otrzymanie od niego wizytówki oraz prośby o przesłanie materiałów.

Od strony twórcy wygląda to tak: autor stoi w kolejce do wybranego producenta. Siada przy stoliku producenta i prezentuje swój projekt. Po upływie pięciu minut odchodzi od stolika (z wizytówką bądź bez) i ewentualnie ustawia się w kolejce do następnego producenta.

Od strony producenta wygląda to tak: producent ma swoje miejsce przy stoliku, twórca podchodzi do niego i ma pięć minut na rozmowę. W tym czasie prezentuje swój pomysł/pomysły. Jeśli pomysł/autor przypadnie do gustu słuchającemu, producent daje autorowi swoją wizytówkę i prosi o kontakt. Sesja zakończona. Podchodzi kolejny twórca.

 

W dniu Pitch Fiesty

Scenarzyści zapisani na daną sesję proszeni są o pojawienie się na miejscu 25 minut przed rozpoczęciem sesji. Wolontariusze odznaczają każdego, kto się zgłosił oraz wręczają uczestnikom aktualną rozpiskę z informacją, który producent siedzi przy którym stanowisku oraz opisem firm reprezentowanych na pitchingu oraz oczekiwań producentów.

10 minut przed rozpoczęciem sesji zostają otwarte listy rezerwowe – w przypadku dostępnych miejsc, scenarzyści mogą dopisać się do uczestnictwa w danej sesji.

Podczas sesji scenarzyści ustawiają się w kolejce do wybranego producenta i czekają na swoją kolej.

Spotkanie trwa 5 minut i bardzo prosimy o pilnowanie tego czasu.

Można ustawiać się tylko w jednej kolejce – nie można zajmować sobie miejsca w kilku kolejkach jednocześnie.

Przebieg sesji jest moderowany przez organizatorów, którzy pilnują czasu oraz prawidłowego, miłego i pełnego wzajemnego szacunku przebiegu sesji.

Pitch Fiesta odbywa się w gmachu Warszawskiej Szkoły Filmowej.
W przypadku małej ilości chętnych, organizatorzy zastrzegają możliwość zmniejszenia ilości sesji.

Uwaga: wiadomości do uczestników sesji przychodzą z adresu festiwal@scriptfiesta.pl – dodaj ten adres do książki odbiorców, dzięki temu nasze wiadomości nie wylądują w ofertach lub niechcianych wiadomościach, ale trafią do Twojej głównej skrzynki.