Program Script Fiesty 2014

Posted in Script_Fiesta / Posted By: Script Fiesta
13
Mar2014

Script Fiesta 2014 program ok

 

Jan Komasa, Joanna Kos-Krauze, Janusz Głowacki, Ilona Łepkowska 

gośćmi trzeciej edycji Festiwalu Script Fiesta

Gość specjalny – Jeff Schechter

Gwiazda festiwalu – Joe Eszterhas!

 

Festiwal dla Scenarzystów Script Fiesta 2014

31 marca – 4 kwietnia | Warszawska Szkoła Filmowa

 

 

 

31 marca Targowisko Twórczości, czyli publiczna klinika scenariuszowa prowadzona przez dr Macieja Ślesickiego, rozpocznie trzecią edycję Festiwalu dla scenarzystów Script Fiesta.

 

Program festiwalu jest jak zwykle pełen warsztatów, wykładów i spotkań z twórcami.

 

Już pierwszego dnia festiwalu odbędzie się Targowisko Twórczości, podczas którego każdy scenarzysta (lub zespół scenariuszowy), który zaprezentuje swój pomysł w publicznym pitchingu, usłyszy konstruktywną opinię na temat mocnych i słabych stron swojego projektu bezpośrednio od dr Macieja Ślesickiego, producenta, reżysera, scenarzysty i Kanclerza Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Tego samego dnia będziemy gościć scenarzystę prosto z Los Angeles, Jeffa Schechtera, który przedstawi ciekawą technikę prowadzenia narracji w opowieści fabularnej w wykładzie pt. My Story Can Beat Up You Story (wykład tłumaczony symultanicznie), a dzień później pan Schechter poprowadzi warsztaty scenariuszowe dotyczące konstrukcji mocnego odcinka pilotowego serialu telewizyjnego, pt  Writing Bulletproof TV Pilot.

W piątek, 4 kwietnia wystąpi Joe Eszterhas, scenarzysta filmów takich jak Nagi instynkt, Pozytywka, Sliver. Autor uwielbianej nie tylko w środowisku filmowy książki biograficznej “Hollywoodzkie zwierzę. Będzie odpowiadał na pytania publiczności. 

Od wtorku do piątku odbywać się będą warsztaty z różnych form scenariopisarskich, które poprowadzą specjaliści z branży, wykładowcy podyplomowych studiów scenariopisarskich Warszawskiej Szkoły Filmowej , m.in. Teledysk i reklama – Konrad Aksinowicz, Scenarzysta w filmie animowanymRafał Skarżycki, Improv dla scenarzystówAgnieszka Bajer, Z perspektywy producenta Maciej Ślesicki, Gatunek filmowy-pomoc czy pułapka? – Wojtek Nerkowski, Design Thinking dla scenarzystów – Małgorzata Marczewska, Analiza tranzakcyjna dla scenarzystów – Robert Rient.

Każdego dnia festiwalu odbędą się wykłady prowadzone przez specjalistów, którzy pracują przy największych produkcjach telewizyjnych stacji TVN. Dodatkowo w programie znalazły się wykłady Joanny Kos-Krauze, Agnieszki Kruk, Rafała W. Orkana, a także spotkania autorskie z Janem Komasą, Januszem Głowackim i Iloną Łepkowską.

W piątkowy wieczór, na zakończenie festiwalu ogłoszone zostaną wyniki konkursu na serial telewizyjny,  który jest organizowany w partnerstwie z Departamentem Produkcji Fabularnej TVN. Fundatorem nagrody głównej – 20 000 zł – jest firma producencka Macieja Ślesickiego, Paisa Films.

W sobotę, 5 kwietnia odbędzie się impreza towarzysząca festiwalowi – Pitch Fiesta, czyli indywidualne spotkania scenarzystów z producentami filmowymi. Każdy uczestnik pitchingu będzie miał możliwość nawiązania znajomości i ewentualnej współpracy z producentami telewizyjnymi, filmowymi i działającym na rynku gier fabularnych. Partnerem Pitch Fiesty jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Wszystkie wydarzenia Festiwalu są bezpłatne i odbywają się w gmachu Warszawskiej Szkoły Filmowej, przy ulicy Gen. Zajaczka 7.

Partnerem merytorycznym festiwalu jest Departament Produkcji Fabularnej TVN.