Script Fiesta Warsztaty: AKX, czyli… jak połączyć siły i zrobić coś nowego

Posted in Script_Fiesta / Posted By: Script Fiesta
10
Sie2014

aksinowicz warsztaty

Jesteś sam i masz wielkie pomysły i nie wiesz jak je zrealizwoać? Nie masz pieniędzy i przyjaciół, nikt w Ciebie nie wierzy?

Konrad Aksinowicz od dziesięciu lat specjalizuje się w samorealizacji filmowej. Pomimo licznych zleceń i doświadczenia filmowego w zakresie reklamowym telewizyjnym i filmowym, to jednak samorealizacja jest dla niego esencją prawdziwego filmowca. Przecież na końcu kiedy już dzwoni telefon, to zapraszają Cię, byś zrealizował ich projekt. A co z marzeniami o tym jedynym filmie, teledysku, reklamie? Na początku warsztatów chce sprecyzować pojęcie CELU i MAPY UMYSŁU lub inaczej INSTRUKCJI, która pomoże wam w realizacji projektu do końca.

Konrad Aksinowicz podzieli się swoimi doświadczeniami w samorealizacji filmowej i nie tylko.

Opowie o tworzeniu instrukcji i map umysłu, które pomogą uczestnikom w realizacji swoich pomysłów.

Proces pisania scenariusza – jak zaciekawić jak uzrboić sie w cierpliwośc jak odregować krytykę.

Opowie o procesie tworzenia w pisaniu projektów, wiedząc, że to nie jest skończone dzieło, a tylko przedsmak skończonego filmu. Opowie o pisaniu Treatmentów, Drabinki, Obrazkowej Mapy filmu, Paradygmatu klasycznego,

Proces twórczy w pisaniu, jak zacząć, a jak skończyć.

Łatwo się piszę, trudniej czyta.  Konrad opowie o doświadczeniach w pisaniu i dawaniu ludziom do przeczytania. Komu dawać, komu nie.

Co to jest kreatywna instrukcja i jak może pomóc.

Pokaże instrukcje i mapy umysłu. Plan powstwania niezależnego filmu,

Deadline.

Opowie o terminach, które pomagają pchać projekt do przodu.

Samopromocja, Filmiki promocyjne, reklamy samego siebie, kampanie Facebookowe.

O promocji konkursu AKX i MĘSKIEGO GRANIA. Jak udało się przekonać ludzi na FB, by głosowali na zespół, którego nigdy nie slyszeli i jak ten zespół zagrał na Męskim Graniu.

Previs a film, jaka różnica.

Pokaże previs filmu na brudno, który stworzył z przyjaciółmi i opowie o jego powstawaniu 15 dni zdjęciowych 10 dni montażu.

Otwartość i prostota.

O psychologi w każdym z nas. O tym, że to my siebie zamykamy, to my sobie tworzymy mury, których nie możemy przejść.

Jak nie palić mostów. Jak je budować?

O relacjach z ludźmi. Jak ich zakręcić do działania i nie stracić po drodze. Co robić czego, nie robić.

By serce nie wzieło góry nad rozumem czyli… Chcesz robić filmy czy chcesz mieć dziewczynę, chłopaka?

Na końcu Konrad opowie o tym, jak ważne jest być wiernym swojej wizji, by piękna osoba, którą poznasz na swojej drodze nie przeszkodziła ci w realizacji dzieła. W końcu piękne nie znaczy zawsze utalentowane 🙂

KONRAD AKSINOWICZ

Urodzony 8 listopada 1978 roku we Wrocławiu. Wychowały go trzy fenomeny lat osiemdziesiątych: Gwiezdne wojny, klocki LEGO i Muppet Show. Przełomowy okazał się rok 1985. Projekcja Powrotu Jedi, VI części Gwiezdnych Wojen, wywołała w życiu Konrada nieodwracalne zmiany, dzięki którym uwierzył, że filmowe galaktyki są najlepszym miejscem na jego przyszłość. W liceum realizował filmy krótkometrażowe m.in.: Alabama (1996), za którą otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Po liceum wyjechał do Australii, gdzie został stypendystą School of Visual Arts w Sydney. W 2004 roku wrócił do Polski i poznał Konrada Stefaniaka oraz Wojtka Zielińskiego. Spotkanie okazało się brzemienne w skutkach – od tej pory zjednoczeni Moustache skoncentrowali swoje siły na realizacji wspólnego dla wszystkich celu – debiutu fabularnego. Autor wielu reklam i teledysków dla polskich i zagranicznych wytwórni płytowych. W 2006 rozpoczął, wraz z pozostałymi Moustache’ami, pracę nad pierwszym fabularnym filmem pełnometrażowym. Zamiana (2009) Obecnie pracuje nad autorskimi projektami: Powrót do Legolandu, Sprawa Kostrzewy, SHE, Atomowy Zawrót Glowy i W Spirali.

Data: 23 sierpnia 2014

Godziny: 10:00 – 17:00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Zapisy: TUTAJ  (kliknij w link)

WAŻNE: W POLU “KOMENTARZ” WPISZ IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA