WARSAW KIDS FILM FORUM 2018 | zakwalifikowane PROJEKTY

Posted in Script_Fiesta / Posted By: Script Fiesta
20
Lip2018

Warsaw Kids Film Forum 2018 – lista zakwalifikowanych projektów!

Ogłaszamy listę projektów, które wezmą udział we wrześniowym Warsaw Kids Film Forum. Otrzymaliśmy 75 zgłoszeń z 22 krajów, z czego 36 projektów zostało zaproszonych do wzięcia udziału w sesjach Pitchingowych oraz Giełdzie Scenariuszy, której partneruje Festiwal SCRIPT FIESTA organizowany przez Warszawską Szkołę Filmową.

Projekty w Developmencie:

Babsy, film animowany, Grupa Smacznego, Polska

Bella in the Belly, serial animowany, Animoon, Polska

Captain Nova, film fabularny, Keplerfilm, Holandia

Christmas in the jungle, film fabularny, Locomotive Productions, Łotwa

The Cosmonaut, film fabularny, Pistachio Pictures, Wielka Brytania

Detective Bruno, film fabularny, Shipsboy, Polska

Fantasylum, film animowany, Mizar Films, Polska

The Flying Bear ‒ Return of the Guardian, film animowany, Badi Badi, Polska

The Girl from the future vel. Ignatek, film fabularny, Opus Film, Polska

The Girl, Who Rides Dragon, film dokumentalny, Calafilm, Niemcy

The Little Odyssey, serial animowany, K-pictures, Czechy

Martin and the Forest Secret, film fabularny, BFILM.cz s.r.o., Czechy

The No.1 Car Spotter, serial animowany, Triggerfish, RPA

Odo, serial animowany, Letko, Polska

The Raft, film fabularny, Dori Media Paran, Izrael

Ride to Freedom, film dokumentalny, Hakafilms, Polska

The Ring of Life, film fabularny, Pronto Film, Ukraina

Sparkle, serial fabularny, ANDERTHALB Medienproduktion, Niemcy

Through a Glass, Darkly, film fabularny, Iron Films, Polska

Triple Trouble, film fabularny, Koi Studio, Polska

Twisted Tales, serial animowany, Institute for Transmedia Design, Słowenia

Whizz Kids, serial animowany, Media Resources Management, Ukraina

Young Tesla and the Idea Poachers, film fabularny, Nukleus film/Jaako Dobra Produkcija,

Chorwacja

 

Works in Progress:

Czarny Młyn, film fabularny, TFP, Polska

Goverment of Children, film dokumentalny, Storyscapes, Rumunia

Pot & Nut, serial animowany, Pigeon, Polska

Rosa & Dara and their great summer adventure, film animowany, Bionaut, Czechy

Sky Riders, film fabularny, UCM ‒ United Channels Movies, Izrael

 

Giełda Scenariuszy:

</GEEKGIRLS>, serial transmedialny, Leticia Milano, Niemcy – projekt w ramach wymiany

z Akedemia fur Kindermedien

8 Bit Buddies, serial fabularny, Henning Marquaß, Niemcy ‒ projekt w ramach wymiany

z Akedemia fur Kindermedien

Fly, film animowany, Kas Zawadowicz, Polska

Kratlandia, film fabularny, Helen Schasmin, Estonia

Summer Warriors, film fabularny, Katarzyna Wiśniowska, Polska

Teleportation Manual, film fabularny, Stefan Łazarski, Polska

The Great Sea Serpent, film animowany, Karolina Niegowska/Nicolás Reza Garduño

Vázquez, Polska

Zobben, film fabularny, Martin Rehbock, Niemcy

 

Prezentowane projekty powalczą o nagrody:

Nagroda CeTA ‒ Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA nagrodzi 2 projekty, dając im możliwość postprodukcji w studio CeTA, na łączną kwotę 160 000 zł.

Nagroda EAVE ‒ European Audiovisual Entrepreneurs zaprosi jeden z wybranych projektów do wzięcia udziału w jesiennych warsztatach marketingu filmowego (Eave Marketing Workshop) w Luksemburgu.

Nagroda Financing Forum for Kids Content ‒ The Financing Forum For Kids Content (Malmö, Szwecja) nagrodzi najlepszą prezentację, zapraszając producentów do wzięcia udziału w Pitchingu podczas kolejnej edycji Forum w marcu w 2019 roku.