Weekendowe warsztaty “Scena i Dialog” 17-18 listopada

Posted in Script_Fiesta / Posted By: Script Fiesta
15
Paź2012
Kolejne warsztaty organizowane w cyklu “SCRIPT FIESTA – WARSZTATY”. Tym razem jest to weekendowe spotkanie, mające na celu doskonalenie technik budowania zapadających w pamięć scen i rozpisywania nieprzegadanego dialogu.


W trakcie zajęć uczestnicy:
dowiedzą się, jakie są funkcje sceny i dialogu
– poznają kilkadziesiąt technik ułatwiających pracę nad scenariuszem
– będą pracować nad scenami jedynkowymi, dwójkowymi i grupowymi
– przejrzą listę środków literackich przydatnych w pisaniu dialogów
– oraz rozpiszą wiele zaskakująco dobrych kwestii.Warsztaty skierowane są do wszystkich piszących. Nauka wyniesiona z zajęć pomoże początkującym autorom uniknąć popełniania podstawowych błędów (zbyt przegadane kwestie, literackie wypowiedzi, informacje przekazywne wprost). Pisarzom czynnie uprawiającym zawód pomoże udoskonalić warsztat, poznać techniki, których do tej pory być może świadomie nie stosowali w swojej pracy.Umiejętności, które uczestnicy zdobędą podczas dziesięciu godzin praktycznych zajęć, przydadzą się zarówno przy rozpisywaniu scenariuszy jak i innych form literackich – opowiadań, powieści, słuchowisk, czy wystąpień publicznych.

Warsztaty “Scena i dialog” są częścią oferty kursnaserial.pl, gdzie koszt uczestnictwa wynosi 1000 złotych.
Ze względu na współpracę serwisu kursnaserial.pl z Warszawską Szkołą Filmową cena uczestnictwa w warsztatach została zmniejszona do 220 złotych. Ponadto każdemu, kto rejestrował swój udział w festiwalu Script Fiesta 2012, przysługuje 10% zniżki.


Agnieszka Kruk jest czynną zawodowo scenarzystką oraz utalentowanym pedagogiem. Wiedzę, opartą zarówno na mocnych podstawach teoretycznych, jak i imponującym doświadczeniu zawodowym, potrafi przekazać w sposób przystępny i ciekawy.

Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny TUTAJ


DATA: 17-18 listopada 2012
GODZINY: 10:00 – 15:00
MIEJSCE: Warszawska Szkoła Filmowa, Warszawa, ul. Gen. Zajączka 7


Dodatkowych informacji udziela Ela Saczka:
tel: (22) 839 00 50