Przejdź do treści

GOŚCIE

PROGRAM GOŚCIE KONKURSY
SCENARIUSZOWE
PITCH FIESTA SUKCESY
UCZESTNIKÓW
KONTAKT DLA MEDIÓW ARCHIWUM
ADAM CIOCZEK
Absolwent filozofii i scenariopisarstwa. Scenarzysta takich seriali jak „Ojciec Mateusz”, „Nieobecni”, „Pierwsza miłość”, „Miasto długów”, „ Samo życie”. Autor powieści „Koniec gry” oraz „Zamieć”, którą rekomendowali Artur Żmijewski i Andrzej Seweryn. Scenarzysta filmu „The End” m.in. z Tomaszem Karolakiem i Aleksandrą Popławską. Prowadzący internetowy program „Czas na klaps” o kuchni filmowej.
Scenarzysta
AGNIESZKA SMOCZYŃSKA
Reżyserka, scenarzystka filmowa i teatralna. Absolwentka kulturoznawstwa i reżyserii na WRiTV UŚ w Katowicach oraz Szkoły Wajdy, gdzie zrealizowała krótkometrażowy film "Aria Diva" (2007). Laureatka Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute. Za pełnometrażowy debiut, “Córki Dancingu” (2015) otrzymałaj nagrodę za najlepszy debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Orła w kategorii odkrycie roku. Film był także nagradzany na międzynarodowych festiwalach, m.in. Nagrodę Specjalną na Festiwalu Filmowym w Sundance. Premiera “Fugi” (2018), jej drugiego filmu miała miejsce Cannes w ramach prestiżowej sekcji Critics’ Week. Jej najnowszy film, “Silent Twins” (2022) został nagrodzony Złotymi Lwami 2022.
Reżyserka, scenarzystka filmowa i teatralna
ALEKSANDRA TERPIŃSKA
Reżyserka, scenarzystka, dokumentalistka oraz współautorka seriali, reklam i teledysków. Absolwentka reżyserii na WRiTV UŚ w Katowicach i psychologii na UWr. Już jako studentka szkoły filmowej dała się poznać jako jedna z najbardziej utalentowanych artystek młodego polskiego kina odważnie szukając swojego języka oraz dysponując świetnym reżyserskim warsztatem. Pani Aleksandra jest również absolwentką programów TIFF Talent Lab, Next Step oraz Nipkow Programm. Jej krótkometrażowy film “Najpiękniejsze fajerwerki ever” był pokazywany w sekcji Tydzień Krytyki na MFF w Cannes 2017, gdzie otrzymała nagrodę CANAL+ oraz Rail d’Or. Otrzymała pięćdziesiąt nagród za swoje krótkie metraże, które prezentowane były m.in. w Cannes, San Sebastian, Telluride czy Clermont-Ferrand. W 2022 była nominowana do Paszportów Polityki w kategorii Film.
Reżyserka, scenarzystka
ANNA KASPERSKA
Absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Studia Prób w Szkole Wajdy. Studiowała również na Wydziale Komunikacji Wizualnej na Universitat der Künste w Berlinie. Ukończyła program rozwoju scenariuszy – Atelier Scenariuszowe. Autorka nagradzanych dokumentalnych filmów krótkometrażowych oraz etiud. Laureatka nagrody Panavision w konkursie Papaya Young Directors 2017. Współpracowała między innymi z Akson Studio oraz Rochstar przy produkcjach seriali i programów telewizyjnych. Od 2020 roku prowadzi firmę Nabuku Films zajmującą się ekologiczną produkcją filmową. W 2022 roku zadebiutowała jako scenarzystka i reżyserka pełnometrażowym filmem pt. "Hela".
reżyserka, scenarzystka, artystka audiowizualna
ANNA MALISZEWSKA
Zadebiutowała w 2022 r doskonale przyjętym filmem „Tata”, który jest pierwszym w historii pełnometrażowym rozwinięciem teledysku. Film był nominowany do Złotych Lwów w 2022, otrzymał też nagrodę jury ekumenicznego na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Maliszewska to uznana reżyserka teledysków, reklam i filmów krótkometraowych. Absolwentka Mistrzowskiej Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Wielokrotnie nagradzana na Camerimage, Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film, m.in. za teledyski takich wykonawców jak: Myslovitz, Raz, dwa, trzy, Sistars, Reni Jusis, Hey i Maria Peszek. Na koncie ma również Nagrody Muzyczne Fryderyk za teledyski dla Sistars i Kasi Nosowskiej. Jej krótkometrażowy film Pokój szybkich randek, zrealizowany w ramach programu „30 Minut” Studia Munka SFP, stał się częścią tryptyku „Demakijaż”, który znalazł się w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni 2009. Obecnie Anna Maliszewska przygotowuje serial „Infamia” dla stacji Netflix, który zobaczymy jeszcze w tym roku.
reżyserka, scenarzystka
BRUNON HAWRYLUK
Scenarzysta filmowy i serialowy, konsultant scenariuszowy. Absolwent Filmoznawstwa Praktycznego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Laureat konkursu “Script Mentoring” organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury; za scenariusz “Frycek”. Członek Gildii Scenarzystów Polskich i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor podcastu "Natural Born Writers - podcast od scenarzystów dla scenarzystów". W roku 2022 finalista konkursu "Script Wars".
Scenarzysta filmowy i serialowy, konsultant scenariuszowy
DAWID GRAL
Twórca filmowy z tytułem magistra z cyfrowej reżyserii filmowej i telewizyjnej, obronionego na Uniwersytecie w Bournemouth, Anglia. Doświadczenie zawodowe zdobywał przy produkcji krótkich metraży, reklam, teledysków i animacji. W trakcie lat nauki i kariery zgromadził wiedzę na temat reżyserii, produkcji i scenopisarstwa.
twórca filmowy
DOROTA KĘDZIERZAWSKA
Reżyserka, scenarzystka, montażystka. W latach 1976-78 studiowała na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka Wydziału Reżyserii PWSTviT w Łodzi. Członkini Polskiej Akademii Filmowej. Autorka nagradzanych na festiwalach filmów fabularnych, m.in. “Diabły, diabły” (1991), “Wrony” (1994), “Pora umierać” (2007), “Jutro będzie lepiej” (2010). W 1994 film “Wrony” otrzymał Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrodę Coup de Coeur au Festival na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
Reżyserka, scenarzystka, montażystka
ILONA ŁEPKOWSKA
Scenarzystka filmowa i serialowa, producentka, pisarka. Autorka i współautorka popularnych komedii, takich jak: "Och, Karol" (1985), "Komedia małżeńska" (1993), "Nigdy w życiu!" (2004), "Nie kłam, kochanie" (2008), kultowej serii "Kogel-mogel” oraz najnowszego filmu “Zołza” (2022). Pisała scenariusze do seriali: "Klan" (1997–1999), "Na dobre i na złe" (1999–2002) oraz "M jak miłość" ( 2000–2007), którego była również producentką w latach 2000–2008. Zajmuje się doradztwem scenariuszowym, kierownictwem literackim oraz produkcją filmową i telewizyjną. Jest autorką i współautorką książek, nawiązujących do jej scenariuszy. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej i honorowa członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Przewodnicząca zarządu Gildii Scenarzystów Polskich.
Scenarzystka filmowa i serialowa, producentka, pisarka
JANUSZ MAJEWSKI
Reżyser, scenarzysta, scenograf, pisarz i wykładowca. Ukończył architekturę na Politechnice Krakowskej. Absolwent wydziału reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Autor filmów, m.in. “Sublokator” (1966), “Zaklęte rewiry” (1977), “C. K. Dezerterzy” (1987), “Złoto dezerterów” (1999), “Mała matura 1947” (2011) czy “Czarny mercedes” (2019). Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi w latach 1969–1991. Od 2012 roku Rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2001 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat wielu nagród, w tym nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2012 otrzymał Polską Nagrodę Filmową "Orzeł" w kategorii "Nagroda za Osiągnięcia Życia". Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Filmowców Polskich w latach 1983–1990, od 2006 roku Honorowy Prezes Stowarzyszenia. Członek Komitetu Kinematografii w latach 1987–1991.
Reżyser, scenarzysta, scenograf, pisarz i wykładowca
JERZY ANTCZAK
Reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta. Absolwent PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Aktorstwa. Współzałożyciel studenckiego kabaretu "Czerwony wąż". Dyrektor Teatru "715" w latach 1957-1958. Reżyser w Teatrze Nowym w Łodzi. Od 1959 naczelny reżyser Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego, a od 1963 naczelny reżyser Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. W latach 1963–1975 naczelny reżyser Teatru Telewizji. Autor, docenianego w Polsce i na świecie, nominowanego do Oscara filmu “Noce i dnie” (1975). Reżyser m.in. filmów “Dama kameliowa” (1994) oraz “Chopin. Pragnienie miłości” (2002). Dwukrotny zdobywca Diamentowych Lwów oraz Nagrody Specjalnej Platynowe Lwy za całokształt twórczości. Profesor oraz wykładowca UCLA, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, na Wydziale Filmu i Telewizji.
reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta
JERZY STUHR
Aktor, reżyser teatralny i filmowy, pedagog, Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Podczas studiów związany był z krakowskim Teatrem STU, a później ze Starym Teatrem w Krakowie. Jednym z pierwszych przedstawień, w których zagrał były "Dziady" Mickiewicza w reżyserii Konrada Swinarskiego w 1973 roku. Zadebiutował jako reżyser filmem "Spis cudzołożnic" (1994). Jego następny film, “Historie miłosne” (1997) został nagrodzony, m.in. Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wykładowca krakowskiej PWST, a w latach 1991-96 rektor tej uczelni. Członek Europejskiej Akademii Filmowej przyznającej Felixy.
Aktor, reżyser teatralny i filmowy, pedagog
JOANNA KOS-KRAUZE
Reżyserka, scenarzystka i producentka. Współpracowniczka, a od 2004 roku żona Krzysztofa Krauze, z którym tworzyła duet reżyserski. Pomysłodawczyni, scenarzystka i druga reżyserka filmu „Mój Nikifor” (2004), a także współscenarzystka i współreżyserka filmów „Placu Zbawiciela” (2006), „Papusza” (2013) oraz „Ptaki śpiewają w Kigali” (2017) – pomysł na film dotykający problemu rzezi w Rwandzie, w czasie której zginęło około miliona osób, został zainspirowany wieloletnim pobytem reżyserów w Afryce. Zastępczyni przewodniczącego zarządu Gildii Reżyserów Polskich. Jedna z przedstawicielek twórców w sprawie Ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego.
Reżyserka, scenarzystka i producentka
JOANNA RAWSKA
Doświadczona promotorka muzyki i Artystów. Od ponad szesnastu lat w branży muzycznej. Wieloletnia szefowa Działu Promocji w wytwórni Kayax. Odpowiedzialna za promocję wydawnictw muzycznych i kampanie wizerunkowe artystów związanych z Kayaxem w tym m.in.: Krzysztofa Zalewskiego, Bródki, Kayah, Mery Spolsky, Ani Leon, Natalii Przybysz. Aktualnie kieruje nowo powstałym Działem Synchronizacji i Licencji.
promotorka muzyki i Artystów, szefowa Działu Promocji w wytwórni Kayax
KAJA WESOŁEK-PODZIEMSKA
Koordynatorka scen intymnych. Do tego zawodu doprowadziły ją dwie pasje. Pierwsza to pasja do tańca i aktorstwa. Kaja w dzieciństwie występowała w teatrze tańca współczesnego, a jako studentka w Teatrze Narodowym w Warszawie w sztuce „Kopciuch” w reżyserii Willa Pomerantza. Druga pasja to psychologia, którą po studiach na UW, pogłębiała w szkole terapeutycznej w nurcie poznawczo-behawioralnym. Obok pracy terapeutki konsultowała castingi w filmach fabularnych oraz pomagała dzieciom w graniu trudnych emocjonalnie scen. Kaja została koordynatorką scen intymnych w serialu „Sexify”, który jako pierwszy w Polsce miał taki wymóg formalny. W przyszłości chciałaby by sceny intymne były realizowane z poszanowaniem dla każdej ze stron i stały się elementem procesu twórczego.
Koordynatorka scen intymnych
KAMIL KRAWCZYCKI
Reżyser i scenarzysta urodzony w 1990 roku w Zakopanem. Zdobywca Złotego Lwa za film „Słoń” na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Najlepszy Film Mikrobudżetowy). Ukończył Reżyserię podyplomową na Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kierunek Script w Szkole Wajdy. Obecnie pracuje nad drugim filmem pełnometrażowym.
Reżyser, scenarzysta
KIM KRIZAN
Amerykańska scenarzystka, pisarka i aktorka. Współautorka scenariuszy do serii „Before”: „Przed wschodem słońca” (1995), „Przed zachodem słońca” (2004) i "Przed północą" (2013). Za drugi film z trylogii, "Przed zachodem słońca", została nominowana do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany oraz do nagrody Gildii Scenarzystów. Filmy były oparte na postaciach, które stworzyła z Richardem Linklaterem. Kim Krizan obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie pisze i prowadzi kursy pisania, w szczególności na UCLA.
scenarzystka, pisarka, aktorka
KONRAD AKSINOWICZ
Urodzony 8 listopada 1978 roku we Wrocławiu. Wychowały go trzy fenomeny lat osiemdziesiątych: Gwiezdne wojny, klocki LEGO i Muppet Show. Przełomowy okazał się rok 1985. Projekcja Powrotu Jedi, VI części Gwiezdnych Wojen, wywołała w życiu Konrada nieodwracalne zmiany, dzięki którym uwierzył, że filmowe galaktyki są najlepszym miejscem na jego przyszłość. W liceum realizował filmy krótkometrażowe: Alabama (1996), za którą otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Po liceum wyjechał do Australii, gdzie został stypendystą School of Visual Arts w Sydney. W 2004 roku wrócił do Polski gdzie realizował teledyski i reklamy. Jest reżyserem filmów fabularnych. ‘’ZAMIANA’’ (2009), ‘’W SPIRALI’’ (2015) POWRÓT DO LEGOLANDU/POWRÓT DO TAMTYCH DNI (2021) Autor książki SAMOREALIZACJA FILMOWA. Jest liderem i wokalistą zespołu AKX z czterema płytami studyjnymi: SO PURE (2011) LEGOPUNK (2016) DASFURTENFAF (2018) i najnowszej PLAY (2022).
reżyser, scenarzysta
KRZYSZTOF PIESIEWICZ
Scenarzysta filmowy, adwokat, polityk. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest współautorem 17 scenariuszy do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, m.in. “Bez końca”, “Podwójne życie Weroniki” oraz trylogii “Trzy kolory”. Scenariusze jego autorstwa wielokrotnie nagradzano, m.in. Europejską Nagrodą Filmową Felix w 1989 roku, na festiwalach w Cannes, San Sebastián, Wenecji, Berlinie oraz Gdańsku. Za scenariusz filmu “Trzy kolory. Czerwony” otrzymał nominację do Oscara. Scenariusze przetłumaczono na 10 języków i wydano w formie książkowej (“Dekalog”, 1989). Członek instytucji i organizacji zajmujących się kulturą, m.in. Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zasiadał w jury konkursu głównego na 49. MFF w Cannes w 1996 roku. Publikował w różnych tygodnikach i miesięcznikach. W 2015 został laureatem Złotego artSkryptu, przyznanego na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd w Żyrardowie.
Scenarzysta filmowy, adwokat, polityk
ŁUKASZ MACIEJEWSKI
Filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, asystent na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Dyrektor artystyczny i programowy festiwali: „Kino na Granicy”, „Wajda na Nowo”, „Alchemia Kina” i „Grand Prix Komeda”. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych i Światowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych „Fipresci”. Laureat kilkudziesięciu nagród i odznaczeń państwowych – w tym „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, „Polonia Minor”. Pierwszy w historii laureat Nagrody „Klaps” dla Krytyka Filmowego Roku 2022. Dwukrotny laureat Nagrody PISF w kategoriach: „książka roku” i „krytyk roku”. Autor i współautor kilkudziesięciu książek, m.in. wywiadów rzek z Krystianem Lupą, Jerzym Radziwiłowiczem i Danutą Stenką oraz trzech tomów “Aktorek”.
Filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny
MARCIN CIASTOŃ
Absolwent lingwistyki stosowanej i scenariopisarstwa. Zdobywca nagrody za scenariusz filmu „Hiacynt” podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jego scenariusz „Hiacynt” był też finalistą konkursu Script Pro i zdobył główną nagrodę konkursu Script Wars. Współautor scenariusza do filmu „Detektyw Bruno” (wyróżnienie dla scenariusza w konkursie Script Pro, nagroda główna w konkursie Script Wars, Złote Lwiątka dla filmu podczas 47. FPFF w Gdyni). W marcu tego roku do kin wchodzi film "Wyrwa", do którego napisał scenariusz na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. Od lat współpracuje też z nadawcami i producentami jako scenarzysta telewizyjny – w 2023 roku premierę będzie miał współtworzony i pisany przez niego serial dla Canal+.
Scenarzysta
MARTA ZYGADŁO
Koordynatorka scen intymnych. Wcześniej – aktorka i druga reżyserka w kilkudziesięciu produkcjach filmowych. Poznała specyfikę realizacji scen intymnych pracując po obu stronach kamery. Czerpiąc z ponad 15-letniego doświadczenia w interpretacji scenariuszy, interesuje się i rozwija metody profesjonalnego komunikowania związanego z powstawaniem scen intymnych podczas całego procesu produkcji, od scenariusza do realizacji na planie. Jej celem jest zapewnienie warunków artystom do bezpiecznej i twórczej realizacji scen związanych z seksualnością i nagością. Wraz z Kają Wesołek-Podziemską tworzy Intimacy Duo. Mają na swoim koncie opracowanie i koordynację kilkudziesięciu scen intymnych. W ramach projektu „Bezpieczna Przestrzeń” w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, przygotowały i prowadzą warsztaty z zakresu koordynacji scen intymnych.
Koordynatorka scen intymnych
MARTYNA HARLAND
Psycholożka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, dziennikarka, autorka projektu Filmoterapia.pl. Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną, gdzie od 2016 r. rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Współtworzyła programy telewizyjne: jak „Kocham Kino” w TVP2 czy „Hala Odlotów” TVP Kultura. Współautorka książek: No bez jaj. W poszukiwaniu męskości - Jacek Masłowski i Martyna Harland, wydawnictwo Zwierciadło. Oraz Ukoić siebie. Jak oswoić lęk i traumę? - Ewa Wodyllo i Martyna Harland, wydawnictwo Mando.
Psycholożka, wykładowczyni, dziennikarka, autorka projektu Filmoterapia.pl
MICHAŁ OLESZCZYK
Konsultant scenariuszowy, wykładowca Wydziału "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2014-16 dyrektor artystyczny FPFF w Gdyni. Autor podcastu "SpoilerMaster". Jako kierownik literacki współpracował między innymi z Canal+ (m. in. "Pisarze. Serial na krótko", "The Office PL", "Planeta singli. Osiem historii", "Minuta ciszy"). Współscenarzysta filmu "Wszystkie nasze strachy" w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta; konsultant takich projektów jak "Hiacynt", "Za duży na bajki". Stały współpracownik serwisu RogerEbert.com; laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) i Nagrody PISF (2012), nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Scenariusz (za "Wszystkie nasze strachy").
Wykładowca i konsultant scenariuszowy
MONIKA BRODKA
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej wszystkiemu, co tworzy. Brodka redefiniuje się na nowo z każdym kolejnym albumem, czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła – opracowała własny niepowtarzalny, bezkompromisowy styl. Twórczość Brodki zyskała uznanie zarówno wśród szerokiej publiczności, jaki i krytyków oraz dziennikarzy muzycznych. Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków – najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce przyznawanej przez Akademię Fonograficzną.
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, producentka oraz artystka konceptualna
MONIKA RAJ
Producentka filmowa, producentka wykonawcza, kierowniczka produkcji i grotołazka. Absolwentka III edycji Akceleratora dla Młodych Przedsiębiorców z Sektora Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. W latach 2002-2006 jako aktorka i reżyserka współpracowała z teatrem eksperymentalnym Metropolis Diskotheater w Berlinie. W latach 2009-2016 we współpracy z agencjami reklamowymi i domami produkcyjnymi wyprodukowała wiele reklam telewizyjnych i innych krótkich form video. W latach 2014-2018 reżyserka obsady i właścicielka Studio ABM Poznań, realizującego castingi na terenie Wielkopolski. Kierowniczka produkcji teledysku Mary Komasy - Lost Me, uznanego podczas festiwalu Camerimage za jeden z 21 najlepszych muzycznych video na świecie w 2016 roku. Przez dwa lata koordynowała prace postprodukcyjne i efekty specjalne w firmie Lightcraft. Kierowniczka produkcji filmu fabularnego Zenek (2020) w reżyserii Jana Hryniaka. Producentka wieloletniego dokumentu obserwacyjnego MZUNGU w reżyserii Michała Gruszczyńskiego, realizowanego w Ugandzie od 2020 roku. Jej pełnometrażowym debiutem fabularnym jest film Pokolenie Ikea (2023) reż. Dawid Gral. W latach 2017-2019 ukończyła pełny teoretyczny kurs na kontrolera ruchu lotniczego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (ATC ACC). Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
PRODUCENTKA, KIEROWNICZKA PRODUKCJI
PIOTR SZYMANEK
Scenarzysta. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi na kierunku scenariopisarstwo. Uczestnik kursu reżyserskiego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W 2019 roku odbył kurs SeriesLab w ramach TorinoFilmLab. Headwriter jednego z najbardziej znanych polskich seriali “Wataha” (HBO) w latach 2016-2019. Przewodził grupie scenarzystów i był współautorem większości wyemitowanych odcinków. Autor scenariuszy do seriali “Prawo Agaty” (2012-2015) oraz “Odwilż” (2022). Obecnie Dyrektor Narracji w jednej z największym firm gamedev - Techland.
Scenarzysta
ROBERT MILCZAREK
Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności miękkich, współautor projektu psychoedukacji poprzez sztukę filmową (www.seans psychologiczny.pl), absolwent Rocznego Kursu Scenariopisarstwa StoryLab.Pro, wykładowca na w Akademii Scenariopisarstwa, Powieścioopisarstwa i kursu dla Head Writerów w StoryLab.pro, ekspert Filmoterapia.pl, moderator – psycholog podczas spotkań z twórcami i widzami w ramach wydarzeń filmowych, m.in.: Millenium Docs Against Gravity, Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM, Festiwal Filmów Psychologicznych PSYCHOKINO – człowiek w relacjach, Forum Kina Europejskiego Cinergia, Filmoterapia z Sensem, ekspert Magazynu Sens Psychologia dla Ciebie.
psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności miękkich, wykładowca
STANISŁAW ZABOROWSKI
Właściciel firmy Silver Frame. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. W okresie 2007-2013 związany z Telewizją Polską, TVN oraz Polskim Radiem. Był członek Chines Europien Partnership of Development. Ukończył e-learning kurs Digital Storytelling na University of Birmingham oraz The Business Of Film na Open University. Przewodniczący Sekcji Młodych Producentów w KIPA w latach 2019-2022. W 2019 został uhonorowany tytułem Emerging Producer. Wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Absolwent IDFA Academy w Amsterdamie i Locarno Match Me. Absolwent KIPA Finanse Lab i IDFA Academy, członek grupy roboczej ds. zielonej produkcji filmowej w Polsce. Od 2021 roku niezależny ekspert Eurimages przy Radzie Europy.
PRODUCENT, WICEPREZES ZARZĄDU KIPA
SZCZEPAN TWARDOCH
Pisarz, publicysta, znawca kultury śląskiej. Absolwent socjologii oraz filozofii na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Niezależny publicysta w m.in. "Życiu", "Opcjach" i "Frondzie". Redaktor działu literackiego dwumiesięcznika "Christianitas". Felietonista "Polityki". Autor ksiązek, m.in. “Wieczny Grunwald: powieść zza końca czasów” (2010), “Morfina” (2012), “Drach” (2014), “Król” (2016). Finalista Nagrody Literackiej Nike 2013 za powieść “Morfina”, za którą otrzymał Nagrodę Czytelników Literackiej Nagrody Nike oraz Paszport "Polityki".
Pisarz, publicysta, znawca kultury śląskiej
TOMASZ HABOWSKI
Reżyser i scenarzysta urodzony w 1988 r. w Bielsku-Białej. Ukończył kurs reżyserski oraz kurs scenariuszowy w Szkole Wajdy. Jako scenarzysta współpracował między innymi ze stacją TVN przy serialu „Na wspólnej", gdzie pełnił również funkcję Head Writera serialu; platformą showmax przy programie SNL Polska; stacjami TVP i Polsat, przy licznych programach rozrywkowych. Jako reżyser zadebiutował w 2021 roku filmem „Piosenki o miłości", do którego również napisał scenariusz.
reżyser, scenarzysta
TOMASZ KOLANKIEWICZ
Filmoznawca i historyk filmu, wykładowca i prowadzący prelekcje i rozmowy o filmie. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Kurator filmowy współpracujący z telewizją, festiwalami filmowymi, Nowym Teatrem w Warszawie. Między 2008 a 2017 rokiem redaktor programowy w redakcji filmowej TVP Kultura. Wydawca reżyser i prowadzący telewizyjnych audycji kulturalnych. Autor prezentowanego w 80 kinach w całej Polsce przeglądu filmowego "Krótka historia polskiego kina".
Filmoznawca, historyk filmu, wykładowca

partnerzy

patroni medialni

Organizatorzy

współfinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

CMS | Script Fiesta 11 © 2012-2023 | PROGRAM | powered by jCMS™

 

 

RODO